0
produkt/-ów
0,00 złNowy rok szkolny można uznać za rozpoczęty. Przed wieloma z nas wczesne wstawanie, odwożenie dzieci do przedszkola, odbieranie, zawożenie na zajęcia dodatkowe itp.  Jednym słowem pośpiech, pośpiech i jeszcze raz pośpiech. Czy na pewno o to w tym wszystkim chodzi? A może warto wprowadzić kilka zasad, które sprawią, że dzieci nabiorą zdrowych nawyków, rodzice będą dla nich nieocenionym wsparciem, a to wszystko w imieniu szczęścia, płynącego z codziennej edukacji.

Poniżej kilka wskazówek jak w zdrowiu i szczęści przetrwać rok szkolny. A może dzięki nim ten rok stanie się wyjątkowy i szczególny? Tego Wam życzymy! 

Śniadanie, śniadanie i jeszcze raz śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, bez którego dzieci nie powinny wychodzić z domu. Niestety badania pokazują, że pośpiech, nerwowość czy też po prostu lenistwo sprawiają, że często o nim zapominamy. Nocą w naszych organizmach zachodzi wiele procesów związanych z przebudową komórek i tkanek. Rano wątroba zaczyna pracować „na rezerwie” a poziom cukru we krwi jest najniższy w ciągu doby. Dlatego tak ważne jest zjedzenie pełnowartościowego posiłku, bogatego w witaminy i węglowodany, które powoli zwiększają poziom cukru we krwi i dostarczą energii na kilka godzin. Batonikom i podobnym słodyczom mówimy nie gdyż one przyczyniają się do gwałtownego wzrostu cukru we krwi, przyczyniając się do wielu chorób.

Ważne jest także drugie śniadanie. Niech będzie to kanapka pełna warzyw, owoc, sok tłoczony. Nie pozwólmy na konsumowanie przez dzieci chipsów, fast foodów i słodyczy. Brakuje w nich witamin, które przyczyniają się do efektywnej pracy umysłowej.

Zapewniając dzieciom zdrowe pierwsze i drugie śniadanie pomagacie im lepiej skoncentrować się na nauce i osiągać lepsze wyniki. Kształtujecie zdrowe nawyki żywieniowe, które pomogą im właściwie odżywiać się w przyszłości. 

Czas na odpoczynek po zajęciach szkolnych

Typowy dzień w szkole jest pełen wrażeń i ogromnej porcji wiedzy. Po takim wysiłku dzieci zasługują na chwilę wytchnienia, oddania się własnym pasjom. Czas wolny, pod warunkiem, że nie jest spędzony przed telewizorem, komputerem, rozwija kreatywność pozwala bardziej poznać siebie. Powiedzmy o tym naszym dzieciom, zachęćmy je do odkrywania własnych talentów. To na pewno zaowocuje w przyszłości i przyniesie obopólną radość.

Odrabianie lekcji niech będzie rodzinnym wydarzeniem

Wielu rodziców skarży się na to, że po południu muszą „posiedzieć” z dziećmi przy lekcjach. Moi drodzy, to nie musi być takie złe. To wręcz może być dla nas wspaniałą okazją do powrotu do lat szkolnych, przypomnienia sobie pewnych faktów z geografii, historii czy muzyki. Co więcej nauką można się bawić, wymyślać różne zabawy, gry, zagadki i wkręcić nasze pociechy w świat wiedzy. Niech internet, to, że wszystko można znaleźć, wydrukować wyciąć i się tym bawić nam pomoże.

Wspólny, rodzinny obiad lub obiadokolacja

Przede wszystkim jesteście rodziną. Wspólny popołudniowy posiłek, spożywany bez pośpiechu, w którego przygotowaniu uczestniczą wszyscy domownicy to okazja do wzmocnienia łączących Was rodzinnych więzi. To oprócz dostarczenia organizmowi drogocennych składników przede wszystkim czas na podzielenie się tym, co ciekawego spotkało nas wszystkich w danym dniu, spędzenie czasu razem. Dla rodziców to okazja na bycie dobrym przykładem, zainspirowanie dzieci swoją historią. Dla dzieci, jeśli poświęcimy im wystarczającą uwagę,  to dowód na to, że chcą być wysłuchane, że są dla rodziców ważne, że mogą liczyć na ich pomoc czy też docenienie.

Sen

Spokojny, odpowiednio długi sen to źródło dobrego samopoczucia, energii, zdrowia. Podczas snu regenerują się komórki, organizm oczyszcza się i nabiera sił witalnych. Ponoć jednym z pierwszych objawów braku snu jest utrata humoru. Nic nas nie cieszy, jesteśmy rozdrażnieni, mamy problemy z koncentracją. Nasze dzieci bez uśmiechu? Tego na pewno nie chcemy

Polecane:
jabłkowo-aroniowy
jablko-5l-aronia9
5 l
cena:
29,00 zł
jabłkowo–gruszkowy
jablko-5l-gruszka6
5 l
cena:
27,00 zł
Dołącz do nas